Estonian - etEnglish (United Kingdom)

Babe Ruth kandis mängu ajal oma mütsi all kapsalehte ja vahetas seda iga kahe vooru tagant (arvatavasti pakkus see talle värskendust väljakul kuuma  päikese käes olles).


Viimased postitused

There are no posts to display.

Tutvustus
Kirjutas Tauno Koppel   
Kolmapäev, 28 Oktoober 2009 00:00

Pesapalliklubi Kiili Pantrid loodi 2008. a. novembris ning registreeriti ametlikult 2009. aasta jaanuaris. Klubi asutati selleks, et tuua värskendust Kiili ning kogu Eesti spordiellu, et sisustada laste aega sportlikult ja eelkõige tutvustada eestlastele nende jaoks üsna tundmatut, kuid ameeriklaste armastatud ja mulle südamelähedast sportmängu.

Kuigi paljud eestlased arvavad, et see ei ole mäng, mis eestlasi võiks huvitada, tegeleb sellega siiski hetkel umbes 100 täiskasvanud pesapalliharrastajat (peamiselt Kiilis, Tallinnas, Keilas, Tabasalus, Haapsalus, Kostiveres ja mujal) ning mitukümmend Kiili ja Keila noort. Pesapall ei ole ainult jooksmis-, püüdmis- ning löömismäng, see nõuab ka osavust ning vastavat taktikat. Alguses võib pesapall tunduda keeruline, sest selle reeglitest arusaamine võtab aega, kui aga reeglid selgeks saavad, pakub see huvi ka vaatajatele ja veelgi enam mängijatele!

Minu esimene kokkupuude pesapalliga oli umbes 25 aastat tagasi, kui mul tekkis võimalus mängida oma kodukohas Avinurmes koos klassikaaslastega Andres Kallavuse käe all Ameerika pesapalli. Tollal sai isegi käidud võistlustel Moskvas, kus Avinurme, Tallinna ja Tabasalu poistest moodustatud koondmeeskond saavutas teise koha. Suvised pesapallilaagrid toimusid aga Jaan Martinsoni eestvedamisel ja Trenton State College̕ i treeneri Rick Dell̕ i juhendamisel Tallinnas TTÜ staadionil. Kätt sai proovitud ka Soome pesapallis ja 1992. aastal osalesime Avinurme meeskonnaga Soomes toimunud pesapalli maailmakarikavõistlustel Helsingis.

Kui võrrelda Ameerika pesapalli ja Soome pesapalli, siis Ameerika pesapall sisaldab rohkem taktikat ja reegleid ja eeldab söötjalt rohkem oskusi. Soome pesapall on aga agressiivsem ja liikuvam mäng. Palli lennukiirus kurikalöögist on Ameerika pesapallis tunduvalt suurem ning palli tabamine kurikaga on niivõrd raskendatud – see on üks põhjusi, miks Ameerika pesapall mulle rohkem meeldib.

 

Pesapalliklubi Kiili Pantrid asutaja/treener Tauno Koppel

 

Tulemas:

No events

Toetajad

bc kiili panthers.jpg - 16.21 Kb
Ameerika saatkond

Kiili vald

Robin Wood Trading

RMPFinance Oü
Lõuna-Eesti Erametsa Oü

 

 
Kasutataud tarkvara Joomla!. Designed by: Free Joomla Theme, domain privacy. Valid XHTML and CSS.